A Szabolcsi Fiatalok a Vidékért Egyesület által rendezett SZAFI DUATLON

Egyhónapos előkészület, sok segítség és önkéntes munkának hála megrendezésre került első SZAFI DUATLON versenyünk 2016. április 22. péntek délután. A verseny Nyírgyulaj-Máriapócs szakaszon lett megrendezve, amit a rendőrség és a polgárőrök biztosítottak és zártak le a forgalom elöl. Az Ifiklub és az egyesület önkéntesei is kivették részüket a munkálatokban, előkészületekben és biztosították az ellenőrzési pontokat és a verseny zavartalan menetét. A Nyírgyulaji Kossuth Lajos Általános Iskola biztosította számunkra a kerékpárokat és az ehhez szükséges eszközöket.

De mi is a duatlon? A triatlonhoz hasonló, de míg az előbbiben három, a duatlonban csak 2 versenyszám van: kerékpározás és futás, amit 3 szakaszra bontva teljesítettek a gyerekek. Egy hosszabb távú futással kezdtek, folytatták biciklizéssel ezután egy rövidebb futás következett egészen a célig.
Az iskolások négy korcsoportra voltak osztva korosztályoknak megfelelően, azon belül külön vettük a fiúkat és lányokat. Számukra is új volt a helyzet hisz még ilyen jellegű megmérettetésben, nem volt részük. Öröm volt számunkra a nagy érdeklődés, az általános iskolából 43 versenyzőnk volt.

A gyerkőcök nagyon élvezték a versenyt örömmel futottak, kerékpároztak. A táv végén csokival jutalmaztuk őket.
Az eredményhirdetés egy héttel később a falunapon lett megrendezve ahol mindenki átvehette jutalmát. Minden résztvevő emléklapot és egy érmet vihetett haza. Az I. II. III. helyezést elértek sporttal kapcsolatos, ajándékokkal büszkélkedhettek.

Megrendeztünk az ovisoknak is a MINI duatlont az óvoda pedagógusok és dajkák segítségével, egy külön útszakaszon. Kis motorral, biciklivel és rollerekkel gurultak a gyerekek, amit ők is nagyon élveztek annyira, hogy a távot többször is megtették oda vissza. Minden résztvevőt egyformán ajándékoztunk csokival, éremmel és emléklappal.
Nagy öröm számunkra, hogy sportrendezvényünkkel, több mint 100 gyereket tudtuk elérni és megmozgatni!

KÖSZÖNET EGYÜTTMŰKÖDŐ PARTNEREINKNEK ÉS SEGÍTŐINKNEK !